Příběh holčičky Karličky a její rodiny úzce souvisí s občanským sdružením Šťastný úsměv, které vzniklo právě proto, aby pomáhalo všem, kteří se s obličejovým rozštěpem setkají. V následujícím příspěvku se vám toto sdružení představí. Dozvíte se množství informací o jeho činnosti a cílech, ale také o tom, kde ho naleznete a jak se můžete zapojit i vy.
Lenička s kamarádyObčanské sdružení Šťastný úsměv bylo založeno v roce 2005, tři roky poté vznikl stejnojmenný nadační fond.
Šťastný úsměv je zde, aby pomáhal všem, kteří se ve své rodině či nejbližším okolí setkali s obličejovým rozštěpem. V České republice se rodí zhruba jedno dítě s různě závažnou formou obličejového rozštěpu na 600 – 700 zdravě narozených dětí. I přes tuto zjevnou vrozenou vadu však mají vysokou šanci žít normálním spokojeným životem.
zvyšováním informovanosti široké veřejnosti zajistit citlivý přístup k rozštěpáčkům
V letošním roce naše občanské sdružení vydalo první kalendář šťastných usměváčků. Chceme tak zase jinou formou vyjádřit svou lásku, sdílet náš optimismus, který bychom chtěli předávat dál a dál. Je to způsob, jak poděkovat našim lékařům a zdravotníkům za jejich péči o naše děti, způsob, jak prezentovat jejich práci a pochlubit se s ní.
Naše občanské sdružení je otevřené každému – nejen rodičům rozštěpových dětí a tak uvítáme srdečně další členy. Na adrese www.stastnyusmev.wz.cz najde každý kromě dalších informací také přihlášku ke stažení.
Děkuji všem, kteří nám v tomto roce jakkoli pomohli v naší práci:finančně, materiálně, při osvětové práci, radou i podporou a děkuji našim statečným a báječným maminkám a jejich rodinám.
Jménem občanského sdružení Šťastný úsměv
Hana Broulíková